Online Eğitim

DERECE KURS MERKEZİ BU ZOR ZAMANLARDA NE YAPIYOR?

 

Sayın Velilerimiz,

Olumsuz sağlık koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen bu süreçte, çocuklarımızı hedeflerine ulaştırma amacıyla zamanımızı verimli şekilde geçirmek için elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Birçok kurum daha ne yapacağına karar verememişken, Derece Ailesi olarak mevcut koşulların en iyisini en kısa sürede sağlayıp eğitimize başladık ve devam etmekteyiz.

 

Uzaktan eğitim altyapımızı oluştururken dijital dünyanın bütün avantajlarından faydalanıyoruz. Öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecini sekteye uğratmamak için, gerek bedensel gerekse ruhsal sağlıklarını düşünerek çok hızlı bir şekilde karar aldık ve bunları uygulamaya koyduk.

 

Çalışmalarımızı tamamladıktan hemen sonra 24.03.2020 Salı günü sabah 10.00 itibarıyla sanal sınıflarda online ders anlatımına başladık. Yüz yüze eğitime en yakın yöntem olan online derslerimizde konu anlatımının yanında çok miktarda soru çözmekteyiz. Bu soruların tamamı öğretici, kaliteli, daha önceki sınavlarda çıkmış sorular ya da sınavda çıkabilecek türdeki sorulardır.

 

Öğrencilerimiz anlayamadıkları konuları ve yapamadıkları soruları öğretmenlerine WhatsApp üzerinden sormaktadır. Öğretmenlerimiz de çözümleri yine WhatsApp üzerinden onlara göndermekte veya online eğitim portalımız üzerinden yüz yüze anlatmaktadır. Online eğitimde sınıf ve kişi ihtiyacına göre konu tekrarları da yapılmaktadır. Yine online olarak bire bir dersler de verilmektedir. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize yardım için her zaman hazırdır.

 

Sınava hazırlık sürecinin en önemli aşamalarından bir tanesi de “düzenli deneme sınavı olmaktır”. Deneme sınavlarını iki başlık altında toplayabiliriz:

1.Bilgisayar üzerinden gönderdiğimiz PDF formatındaki denemeler.

2.Belirlediğimiz kaliteli, yeni nesil sorulardan oluşan, internet üzerinden tüm öğrenciler tarafından sipariş vererek alacağı deneme sınavlarıdır.

Deneme sınavlarından beklediğimiz faydayı alabilmemiz için öğrencilerimizin tamamı tarafından aynı gün, aynı saatte ve kurumda yapılan ciddiyette çözülmelidir. Deneme sınavları konusunda velilerimize de büyük bir görev düşmektedir. Çocuklarımızı denetlemek ve zamanında deneme sınavına başlamasını sağlamak için sizler de elinizden geleni yaparsanız çok seviniriz. Ortak deneme günlerimiz Pazar günleri olarak belirlenmiştir. Sabah 10.00’da TYT, öğlen 14.00’te AYT denemesi uygulanacaktır. Sonuçları veli ve/veya öğrenci tarafından kontrol edilecek ve WhatsApp üzerinden rehber öğretmenimize bildirilecektir.

 

Bunların yanında öğrencilerimizin evde geçirdiği vaktin üniversite sınavına hazırlık sürecinde çok kıymetli olduğunu, bu süreçten olumsuz etkilenmemeleri adına sizlerin onlara teşvik edici ve olumlu bir şekilde yaklaşmanızın önemli olduğunu belirtmek isteriz. Bizler de online derslerimizde sadece ders anlatmayacağız, rehberlik deyapacağız. Yüksek enerjiye sahip yaş grubundaki çocuklarımız sokağa çıkamamakta, spor yapamamakta, enerjilerini atamamaktadırlar. Bu nedenle rehber öğretmenimiz de çocuklarımızın psikolojileri ile yakından ilgilenmektedir ve enerjilerinin doğru yönlendirilmesi konusunda itinayla çalışmaktadır. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin morallerini ve motivasyonlarını korumak adına onlarla sohbet etmekteyiz.

 

Bu zorlu süreçte DERECE olarak, öğrencilerimizin bu şartlar altında da hedeflediği başarıya ulaşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Yaşanabilecek her türlü senaryoyu düşünerek tedbirlerimizi alıyoruz ve kendimize farklı yol haritaları da belirliyoruz. Bu yüzden velilerimizin ve öğrencilerimizin bu süreç boyunca panik yapmamalarını, gereken her şeyi en iyi şekilde yapacağımıza emin olmalarını temenni ederiz.

 

YAKININIZDA DEĞİL, YANINIZDAYIZ.